قوانین و مقررات

شرایط و قوانین استفاده از خدمات و قطعات سایت یدک 118

 

کاربر گرامی لطفا جهت آگاهی و بهره مندی مناسب از کلیه خدمات و امکانات سایت یدک 118 موارد زیر را با دقت مطالعه نمایید.

ثبت سفارش از سوی خریداران سایت یدک 118 در هر زمان و مکانی  که در محدوده جغرفیایی جمهوری اسلامی ایران قرار داشته باشند ، از سوی یدک 118 به معنی مطالعه و پذیرفتن تمام قوانین و شرایط سایت یدک 118 از سوی آنها میباشد.

 

قوانین عمومی

کلیه قطعات و لوازم یدکی انواع خودرو و خدمات ارائه شده در سایت یدک 118 مطابق با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از مصرف کنندگان می باشند.

مشتریان و کاربران سایت یدک 118 که مایل هستند آخرین قوانین و تغییرات را اعم از ، نحوه خرید لوازم یدکی ، تغییرات قیمت ها، خدمات ارسال ، شرایط گارانتی (وجود و عدم وجود)، شرایط مرجوع کردن یا تعویض و ... که به روز رسانی می شوند را مستقیما و بدون واسطه می بایست در همین صفحه پیگیری نمایند.

 

تعریف مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر شخصی است که در یدک 118 مشخصات خود را در قسمت ثبت نام  و عضویت تکمیل کرده و از لوازم و قطعات و خدمات یدک 118 بهره مند می گردد که برطبق قانون تجارت الکترونیک مشتری یا مصرف کننده ( کاربر) نامیده می شود.

 

نحوه بر قراری ارتباط دو طرفه بین یدک 118 و کاربر

مشتریان و کاربران یدک 118 که از قطعات و لوازم یدکی خودرو و خدمات مشاوره ای و همچنین خدمات ارسال استفاده می کنند صرفا از طرق ذیل می توانند ارتباط دو طرفه برقرار نمایند.

 • از طریق ایمیل رسمی یدک 118 به آدرس :  ایمیل info<at>yadak118.com
   
 • از طریق برقراری ارتباط تلفنی با خطوط ذیل :

] – 021

] 021  

]

]

 • اطلاع رسانی یک طرفه از سوی یدک 118 به مشتریان و کاربران] به آدرس ذیل :]]   ]

 

 • ارسال پیامک تنها از طریق شماره 009821] صورت می گیرد.پیامک

 

ثبت سفارش و پردازش محصول

روزکاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته به استثناء تعطیلات عمومی در ایران می باشد و کلیه سفارش های ثبت شده در ایام تعطیلات  ، اولین روز پس ازاتمام تعطیلات پردازش می شوند. یدک 118 به مشتریان  خود در 7 روز هفته و 24 ساعت در روز امکان سفارش گذاری می دهد.

 

پس از ثبت سفارش توسط مشتری یا کاربر، کارشناسان یدک 118 به وسیله برقراری تماستلفنی با شماره تلفن ثبت شده در مشخصات کاربری هماهنگی های لازم را با خریدارجهت نهائی کردن سفارش و ارسال آن محصول را با وی به عمل می آورند. یدک 118  همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می‌دهد. با این وجود، در صورتی که موجودی محصولی در یدک 118  به پایان برسد، حتی پس از ثبت سفارش حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش به مشتری  برای یدک 118  محفوظ است و یا مشتری می‏‌تواند به جای کالای به اتمام رسیده،  محصول دیگری را جایگزین کند.

در صورت عدم پردازش نهایی و یا ایجاد مشکل در پردازش نهایی سبد خرید اعم از اتمام موجودی کالا یا انصراف مشتری ، مبلغ  فاکتور سفارش پرداخت شده طی 24 الی 48 ساعت کاری به حساب بانکی معرفی شده توسط مشتری واریز خواهد شد.

یدک 118 این حق را دارد که بدون اطلاع قبلی اقدام به توقف سفارش‌ ‏گیری در سایت نماید و تمامی سفارش‌‏های ثبت شده که قبل از زمان توقف سفارش‌‏گیری انجام شده است، پردازش و ارسال خواهند شد . یدک 118 این حق را دارد که تمام یا بخشی از محصولات خود را از سیستم فروش و ثبت سفارش به هر دلیلی اعم از اتمام موجودی کالا و غیره بدون اطلاع قبلی خارج نماید.

یدک 118 در مواقعی که قیمت قطعات و لوازم یدکی خودرو را که در سایت عرضه شده اند، اشتباه و یا غیر واقعی درج کرده باشد ، این حق را دارد تا سفارش یا خرید انجام شده را لغو کرده و وجوه پرداختی توسط مشتری یا کاربر را در طی 24 الی 48 ساعت به حساب بانکی معرفی شده توسط  وی عودت دهد. در این شرایط تمامی مشتریان و کاربرانی که از سایت یدک 118 خرید انجام می دهند از این مهم اطلاع داشته و این شرایط را می پذیرند و ادعایی نخواهند داشت.

مشتریان یا کاربران باید اطلاعات صحیح خود را در فرم های مربوطه وارد نمایند ، در غیر اینصورت سفارش ثبت شده قابل پردازش و تحویل نخواهد بود. سفارش ثبت شده به آدرس وارد شده در مشخصات کاربر ارسال می شود. مشتریان می توانند در صورت تغییر آدرس قبل از ارسال سفارش با تماس تلفنی آدرس جدید را اعلام نمایند. یا اینکه از طریق ورود به حساب کاربری خود قبل از ثبت سفارش نسبت به تغییر آدرس و یا سایر مشخصات اقدام نمایند. در غیر اینصورت تاخیر و یا عدم دریافت سفارش به عهده مشتری می باشد.

پس از ثبت سفارش در سیستم به هیچ عنوان امکان تغییر آن وجود ندارد در صورت نیاز به تغییر می باسیت سفارش لغو و مجددا با اطلاعات جدید ثبت شود.

امکان پرداخت درمحل برای سفارش هایی که مبلغ آنها بیشتر از سی میلیون ریال می باشد و یا از طریق پست ارسال می شوند وجود ندارد و مشتری می بایست قبل از ارسال نسبت به تسویه وجه سفارش خود از طریق پرداخت کارت به کارت ، پرداخت اینترنتی و یا واریز به حساب اقدام نماید.

 

نحوه ارسال و حمل و نقل

یدک 118 مفتخر است با مطمئن ترین و سریع ترین سرویس های ارسال قطعات و لوازم یدکی در سرتاسر ایران اسلامی عزیز به کاربران خود این اطمینان را بدهد که کمترین هزینه ارسال را پرداخت می کنند.

 

 1. ارسال سفارشات در تهران ( تحویل فوری یدک 118)

هزینه ارسال تمامی سفارشات در تهران برای خریداران از سایت یدک 118 به صورت ذیل میباشد : 

الف) هزینه ارسال توسط پیک برای خرید های کمتر از 200 هزار تومان ،، مبلغ 8500 تومان میباشد.

ب) هزینه ارسال توسط پیک برای خرید های بالاتر از 200 هزار تومان ،، به صورت کاملاً رایگان میباشد.

ج)هزینه ارسال بصورت اکسپرس توسط پیک آزاد انجام میشود که مشتری سایت فقط 20 هزار تومان پرداخت میکند و مابقی مبلغ را یدک118 بر عهده دارد

د)هزینه ارسال در شهر تهران بوسیله پست بصورت اتوماتیک توسط پست به همراه مبلغ بیمه مرسوله محاسبه میشود و طی 24 الی 48 ساعت ارسال خواهد شد

ن) هزینه ارسال قطعات بدنه  اتومبیل و قطعات با سایز بزرگ که میبایست با وانت یا سواری ارسال گردند بر عهده خریدار میباشد.

سفارشاتی که تا قبل از ساعت 17 در روزهای کاری هفته (شنبه تا پنجشنبه) ثبت گردند در همان روز به صورت رایگان برای مشتریان یدک 118 ارسال می گردد.

سفارشاتی که بعد از ساعت 17 در روزهای کاری هفته ثبت گردند فردای روز کاری به صورت رایگان برای مشتریان یدک 118 ارسال می گردد.

سفارشاتی که در روزهای تعطیل ثبت می گردند در صورت پردازش نهایی و هماهنگی با مشتری برای آنها ارسال می شود و هزینه ارسال در روزهای تعطیل بر عهده مشتری می باشد. در غیر اینصورت سفارش در اولین روز کاری به صورت رایگان ارسال می گردد.

       

 

            2.ارسال سفارشات به شهرستان ها

ارسال سفارشات به شهرستان ها به صورت های ذیل انجام میگردد

پست ویژه

ارسال توسط پست ویژه

پست ویژه خدمتی است سریع که محل تحویل مرسوله ، توسط مشتری تعیین و مراحل عملیاتی مربوط به آن بصورت خاص و ویژه ومدت زمان ارائه خدمت ( قبول و توزیع مرسوله ) در بازه های زمانی تعهد شده انجام می پذیرد.

ارسال سفارشات توسط پست ویژه پس از ثبت نهایی سفارش در سایت یدک 118 قبل از ساعت 11 صبح در روزهای کاری ظرف حداکثر 24 ساعت در اکثر نقاط کشور مرسوله به دست مشتری می رسد.

هزینه حمل توسط پست ویژه با درنظر گرفتن وزن قطعات و لوازم یدکی و بعد مسافت محاسبه می گردد.

* نکته مهم

بیمه مرسولات شکستنی جهت پرداخت غرامت مرسوله شکسته شده توسط پست به مشتری میباشد .

در مرحله آخر خرید قبل از تائید نهایی سفارش خود میتوانید گزینه بیمه شکستنی را انتخاب نمائید.

درصورتی که مشتری این گزینه را انتخاب نکند ، هیچگونه خسارتی بابت شکستگی سفارش به وی توسط فروشگاه پرداخت نخواهد شد.

 

پست پیشتاز

ارسال توسط پست پیشتاز

پست پیشتاز برای ارسال سفارش‌هایی که آدرس آنها بغیر از تهران می باشد در نظر گرفته شده است.

زمان تقریبی تحویل سفارش ارسالی بنا به محدوده جغرافیایی و مقصد سفارش بین 24 تا 72 ساعت کاری بعد از پردازش نهایی سفارش و تحویل به پست می باشد.

می‌توانید مرسوله را از طریق سایت شرکت پست به آدرس زیر پیگیری کنید: 

http://itemtracking.post.ir

 

خسارت در هنگام حمل و ارسال

یدک 118 کلیه قطعات و لوازم یدکی خودرو را با بسته بندی های مناسب و استاندارد به اداره پست تحویل می دهد.

مشتری یدک 118 در شرایطی می تواند از سرویس خسارت در حمل و نقل استفاده نماید که در زمان تحویل سفارش خود توسط مامور پست قطعه خریداری شده خود را به دقت بررسی نماید و در همان زمان در صورت مشاهده خرابی یا شکستگی این موضوع را در طی یک صورت جلسه با مامور پست تنظیم و قطعه و اصل فاکتور را به مامور پست تحویل دهد

 

* نکته مهم

بیمه مرسولات شکستنی جهت پرداخت غرامت مرسوله شکسته شده توسط پست به مشتری میباشد .

در مرحله آخر خرید قبل از تائید نهایی سفارش خود میتوانید گزینه بیمه شکستنی را انتخاب نمائید.

درصورتی که مشتری این گزینه را انتخاب نکند ، هیچگونه خسارتی بابت شکستگی سفارش به وی توسط فروشگاه پرداخت نخواهد شد.

شرایط گارانتی قطعات و لوازم یدکی

قطعاتی که  دارای گارانتی می باشند و در سایت یدک118 عرضه شده اند شامل دریافت گارانتی از کارخانه تولید کننده و یا شرکت وارد کننده می باشند و مشتریان یدک 118 برای دریافت خدمات گارانتی می بایست به شرکت ارائه دهنده خدمات گارانتی مراجعه نمایند.

 

شرایط مرجوع نمودن کالا

تمامی قطعات و لوازم خودرو که در سایت یدک 118  ارائه شده است شامل شرایط فروش کالای مصرفی می باشند و خریدار نمی تواند امکان تست قطعه را داشته باشد.

لذا  آن دسته از مشتریانی که سفارشات خود را پس از دریافت به دلیل انتخاب نادرست  می خواهند مرجوع کنند ، در شرایطی که قطعات خریداری شده از بسته بندی خارج شده باشند امکان مرجوع کردن ندارند در غیر این صورت اگر بسته بندی قطعات باز نشده باشد خریدار می تواند با بر عهده گرفتن هزینه پست و هماهنگی با یدک118 نسبت به ارسال آن به یدک118  اقدام نمایند.  بدیهی است که حداکثر تا  7 روز کاری می توان قطعاتی را که پلمپ و بسته بندی آن دست نخورده باشد مرجوع یا تعویض نمود.

 

مشخصات فنی و محتوا

یدک 118 تمام دقت و تلاش خود را جهت ارائه مطالب و اطلاعات درست از منابع معتبر و شرکت های سازنده قطعات می نماید. با این وجود در صورت وجود خطا در محتوا و مشخصات فنی نوشته شده در سایت و مقایرت آن با محصول دریافتی تنها راه استرداد محصول می باشد.

پس از بررسی خطای اعلام شده خریدار توسط کارشناسان یدک 118 و تایید صحت خطا با هماهنگی خریدار قطعه تعویض یا مبلغ پرداختی عودت داده می شود.

 

شیوه ارزشیابی و تعیین قیمت

یدک 118 قیمت قطعات و لوازم یدکی با مشخصات فنی یکسان ولی با تولید کنندگان مختلف با درجه کیفیت های متفاوت را با قیمت های متفاوت در سایت ارائه می دهد.

قیمت های ارائه شده در یدک 118 بر اساس قیمت های خرده فروشی می باشد که غالبا توسط تولید کننده و یا تامین کننده آن به صورت مصوب تعیین شده است و یا بر اساس مدل و مشخصات مشابه در بازار قیمت گزاری می شود. کلیه قطعات و محصولات با احتساب مالیات بر ارزش افزوده در سایت قیمت گذاری شده اند به این معنی که مشتری مبلغ جداگانه ای بابت مالیات بر ارزش افزوده پرداخت نمی کند.

هزینه ارسال و بسته بندی با توجه به شرایط سفارش تعیین می گردد.

قیمت محاسبه شده برای سفارش در زمان ثبت سفارش مشخص می گردد به این معنی که اگر بعد از پردازش نهایی سفارش قطعات خریداری شده شامل تخفیف های تشویقی گردیدند، تغییر قیمتی در سفارش نهایی شده اعمال نخواهد شد.

 

برند و نمایندگی

منحصراً دفتر مرکزی یدک 118 در تهران نسبت به ارائه قطعات و لوازم یدکی خودرو های داخلی و خارجی در سایت یدک 118 اقدام می نماید و لازم به ذکر است هیچگونه نمایندگی و شعبه ای جهت فروش و استفاده از برند یدک 118 در ایران اسلامی عزیز وجود ندارد در صورت مشاهده مراتب به مراجع ذی صلاح قانونی ارجاع داده خواهد شد.

ضروری است که کانالهای ارتباطی توسط نرم افزار تلگرام نیز با آدرس های ذیل شامل قوانین انحصار و حفظ برند در فضای مجازی و تجارت الکترونیک خواهد بود.

 1. از طریق آی دی تلگرام اختصاص یافته به شماره موبایل 118 ] به آدرس ذیل: 
  ]
 2. اطلاع رسانی یک طرفه از سوی یدک 118 به مشتریان و کاربران از طریق کانال رسمی تلگرام یدک 118 به آدرس ذیل
  ]]

 

نحوه مراودات مالی و راه های پرداخت

 1. پرداخت در محل 
  یدک 118 این امکان را به مشتریان تهرانی میدهد که هزینه سفارش خود را در زمان تحویل به صورت نقد و یا توسط دستگاه POS سیار یدک 118 پرداخت نماید.
  *مبالغ فاکتور های بالاتر از سی میلیون ریال (معادل 3/000/000 تومان) می بایست قبل از ارسال کارت به کارت و یا واریز به حساب گردد.

   
 2.  پرداخت آنلاین 
  یدک 118 این امکان را به مشتریان تهرانی و مشتریان شهر های دیگر ایران اسلامی عزیز می دهد که با داشتن مشخصات ذیل نسبت به پرداخت مبلغ فاکتور خویش از طریق درگاه های اینترنتی که در سایت قرار دارند با داشتن اطلاعات ذیل اقدام نمایند:
     1- شماره 16 رقمی کارت 
     
  این شماره در کارت همه بانک‏‌ها، بر روی کارت درج شده است.

     2- رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم
      
  برای پرداخت اینترنتی لازم است قبلاْ رمز دوم (رمز خرید اینترنتی) کارت بانکی خود را فعال کرده باشید.
      رمز دوم (رمز خرید اینترنتی)، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاه‌‏های خود پرداز وارد می‌کنید، تفاوت دارد.

    
  3- کد CVV2
   این کد یک عدد ۳ یا ۴ رقمی است که پشت یا روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بانکی درج می‌شود و به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عنوان یک کد امنیتی در پرداخت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اینترنتی کاربرد دارد. این کد روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌   بانک‏‌های ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسیان و... به صورت یک عدد 3 رقمی حک شده است یا در برخی کارت ها مانند بانک ملی 4 رقمی است.

    4- تاریخ انقضا

    تاریخ انقضا هم روی بیشتر کارت‌های بانکی حک شده است. اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد، می‏‌توانید از عدد 12 به جای ماه و از 99 به جای سال    انقضای کارت استفاده کنید.

  3. پرداخت کارت به کارت
   یدک 118 این امکان را برای مشتریان عزیز خود فراهم کرده است تا هم از طریق اینترنت و هم از طریق تلفن بانک و هم از طریق مراجعه به دستگاه های عابر بانک (ATM) مبالغ فاکتور خویش را از کارت بانکی خود به شماره کارت بانکی یدک 118 انتقال داده و کد رهگیری خود را در سایت یدک 118 وارد کرده تا تایید پرداخت انجام شود.
  داشتن اطلاعات در موقع کارت به کارت لازم است
  شماره 12 رقمی روی کارت واریز کننده

  شماره 12 رقمی روی کارت دریافت کننده
  نام و نام خانوادگی صاحب کارت و حساب


  4.واریز به حساب
  یدک 118 این امکان را به خریداران می دهد تا با مراجعه به شعب بانکی و یا از طریق صفحه اینترنت بانک شخصی مبالغ سفارشات خویش را با داشتن اطلاعاتی نظیر شماره حساب و یا شماره شبا واریز نمایید.


   

پرداخت آنلاین

 

 

]

 

 

پرداخت آنلاین